facebook icon endomondo icon
 

Vodskov Motionsløbeklub

REMA 1000 Vodskov Gratisløb by Hammer Bakker Runners (c) HBR 2017 -

REMA 1000 Vodskov Gratisløb
Lørdag d. 21. september 2019 kl. 10:00 | 3 km til halvmaraton |

 

REMA 1000 Vodskov Gratisløb by Hammer Bakker Runners (c) HBR 2017 -

REMA 1000 Vodskov Gratisløb
Lørdag d. 21. september 2019 kl. 10:00 | 3 km til halvmaraton |

Et gratis motionsløb for hele familien i Hammer Bakker

Rema 1000 Vodskov inviterer hele familien til at prøve kræfter med den NYE let-kuperede (kun 33 højdemeter pr omgang) rute i Hammer Bakker. Der er valgfri distancer fra 3 km til halvmaraton 21,1km.

Hvornår

Distancer og tidtagning

Diplom og medaljer

HBR Medalje

Start, mål og depot

Priser

Tilmelding og deltagere

Deltagerbegrænsning

Arrangør

Regler og vilkår

Omklædning, bad og toilet

Der er mulighed for at klæde om og bade i Vodskov Kultur og Idrætscenter, knap 1 km fra start-området. Dette er også nærmeste mulighed for toilet.

Rundstrækningen

Ruten er på 3,08 km / ca. 33 højdemeter. Der løbes på afmærkede rute i området omkring institutionerne i Hammer Bakker. Underlaget veksler mellem asfalt, grus, og græs/jord.

Ruten er uden store udfordringer og er oplagt til nye løbere.

Rute 3km rundstrækning | REMA 1000 - Gul Rute Gratisløb | Hammer Bakker Runners (c) 2017-

RESULTATER

Halvmaraton
NrNavn Klub Tid
1 Jakob Mørk Larsen Hammer Bakker Runners 01:41:39
2 Tony Hejslet Hjallerup Løbeklub 01:42:00
3 Emil Rom Vestergaard AAroadrunners 01:42:09
4 Mikkel Simmelsgaard 01:43:00
5 Morten Simmelsgaard 01:43:00
6 Morten Bøgsted Løb i bakkerne Thise IF 01:47:37
7 Maibritt Bach KLUB: LKB-RUN 01:49:31
8 Søren Bach KLUB: LKB-RUN 01:49:31
9 Claus Møller 01:51:35
10 Jeppe Rom Vestergaard IFAA 01:54:20
11 Casper Bihlet 01:54:33
12 Nicolai Faulkner 01:55:50
13 Jesper frederiksen 01:57:31
14 Kim Plougman gunvald 01:57:44
15 Claus Støvring-Eriksen Fjelsø 01:57:44
16 Mette Louise Saxov Hammer Bakker Runners 01:57:44
17 Henrik Sørensen Hammer Bakker Runners 01:59:30
18 John Brun Paulsen IFAA 02:01:00
19 Charlotte Thorsager Kronborg PGU Runners 02:01:03
20 Ionut Cujba 02:03:05
21 Kim Bendtsen klub kim :) 02:05:00
22 Mads Møller Aarun 02:06:48
23 Steffen Fiedel Nielsen Aalborgrunners 02:06:48
24 Mads Aagaard Thomsen Aarun 02:09:33
25 Rolf Malthe Andersen AARUN 02:09:33
26 Christina Støvring-Eriksen Fjelsø 02:11:14
27 Carsten Corfitzen Hjallerup Løbeklub 02:15:00
28 Helle Møland Mortensen Amok 02:27:57
29 Lise Møland Knudsen 02:27:57
30 Anders Jeppesen Amok 02:32:12

 

18 km
NrNavn Klub Tid
1 Arne Christensen Sammenrend 01:46:00

 

15 km
NrNavn Klub Tid
1 Camilla Lindholm AAM 01:23:34
2 Lone Andreasen 01:33:35
3 Lene Imer 01:33:35

 

12 km
NrNavn Klub Tid
1 Jan Kauslund 00:57:34
2 Uffe Holdgard Hammer Bakker Runners 01:02:54
3 Trine Østergaard Thomsen 01:07:10
4 Kim Hansen Hammer Bakker Runners 01:08:35
5 Trine Bojesen 01:10:59
6 Tommy Sørensen Runners DK 01:15:09
7 Birgith Elneff Runners DK 01:15:09
8 Lone Møller Hjallerup Løbeklub 01:15:40
9 Dennis Christiansen 01:17:28
10 Malthe Tornvig Søndergaard 01:22:50
11 Mette bendixen Crossfit Dannebrog 01:24:00
12 Turi Steffensen Crossfit Dannebrog 01:24:00

 

9 km
NrNavn Klub Tid
1 Jimmi Morell 00:41:15
2 Morten Bojesen 00:47:00
3 Malthe Buus Thompson 00:56:00
4 Else Mariane Clausen 00:57:00
5 Lisbeth Gadegaard 00:57:00
6 Camilla Carus 00:58:44
7 Elvira Carus 00:58:44
8 Sara Jakobsgaard Jensen Aalborgrunners 01:00:35
9 Heidi Møller 01:01:00
10 Tina Thomsen 01:01:10
11 Stefan Thomsen 01:02:00
12 Magnus Ammitzbøll Andersen 01:02:00
13 Marianne Hjelm Hjallerup løbeklub 01:02:00
14 Inge-Marie Kristensen Hjallerup Løbeklub 01:02:00
15 Helle Buus Thompson 01:08:28
16 Sebastian Thompson 01:08:28
17 Benjamin Bloch Bloch mændene 01:22:00
18 Mads Bloch Bloch mændene 01:22:00

 

6 km
NrNavn Klub Tid
1 Henrik Nielsen 00:27:52
2 Mads Andersen Runners DK Støvring 00:32:16
3 Lucas Simmelsgaard 00:33:00
4 Maja Diget 00:33:08
5 Rikke Gjerulff Runners DK Støvring 00:33:14
6 Niels Duff Hammer Bakker Runners 00:34:46
7 Matti Høgh Flou 00:37:00
8 Emma Buus Thompson 00:40:47
9 Simone Tornvig Poulsen 00:42:11
10 Rasmus Dahl Nielsen 00:42:20
11 Birgitte Eriksen Team Eriksen 00:42:48
12 Lis Stilling Christiansen Hammer Bakker Runners 00:43:29
13 Frederik Thomsen Team Thomsens 00:43:54
14 Torsten Thomsen Team Thomsens 00:43:54
15 Tina Jensen Hammer Bakker Runners 00:45:00
16 Patrick Christiansen 00:45:42
17 Emilie Vesterø 00:47:00
18 Andrea Davila Friis 00:47:00
19 René Skjødt. Runners DK Støvring 00:49:11
20 Inge Ammitzbøll Andersen 00:49:22
21 GustavAmmitzbøll Andersen 00:49:22
22 Palle Plaetner Johansen 00:50:00
23 Emil Hornemann 00:50:00
24 Nina Basso 00:52:40
25 Nicolaj Basso Mølgaard Andersen 00:53:44
26 Maj K. Larsen 00:55:00
27 Signe Damgaard 00:56:00
28 Alex Bloch Bloch mændene 00:57:28
29 Felix Bloch Bloch mændene 00:57:28
30 Krista Dahl 00:59:00
31 Mattis Christian Mortensen 01:00:18
32 Louise Mortensen 01:00:18
33 Louise Glenstrup Nielsen 01:05:15
34 Annabell Glenstrup Nielsen 01:05:15
35 Julie Glenstrup Nielsen 01:05:15
36 Brian Glenstrup Nielsen 01:05:15

 

3 km
NrNavn Klub Tid
1 Sofie Basso Mølgaard Andersen 00:18:05
2 Albert Bojesen 00:19:43
3 Bertram Bojesen 00:19:43
4 Sofie Emilie Elnef 00:20:44
5 Petra Bach KLUB: LKB-RUN 00:21:00
6 Maren Bach KLUB: LKB-RUN 00:21:00
7 Karla Bach KLUB: LKB-RUN 00:21:00
8 Andrea Buus Thompson 00:22:13
9 Nicolaij Simmelsgaard 00:23:00
10 Mette Vesterø 00:24:00
11 Anna Vesterø 00:24:00
12 Ole Mølgaard 00:24:18
13 CarolineAmmitzbøll Andersen 00:25:00
14 Mille Møller Kjær 00:25:00
15 Louise Thøgersen 00:25:04
16 Josefine Thøgersen 00:25:04
17 Helin Tirpan 00:25:04
18 Ole Kjærgaard Team Klipoutique 00:26:00
19 Anja Thomsen Team Thomsens 00:27:30
20 Alberte Thomsen Team Thomsens 00:27:30
21 Conrad Myrup Bladsgaard 00:28:00
22 Andrea Myrup Bladsgaard 00:28:00
23 Mads Myrup Bladsgaard 00:28:00
24 Regitze Myrup Bladsgaard 00:28:00
25 Lukas Thomsen 00:30:32
26 Pia Thomsen 00:30:32
27 Jens Thomsen 00:30:32
28 Helene Olsen 00:30:33
29 Felix Emil Elnef 00:30:33
30 Lasse Eriksen Team Eriksen 00:31:12
31 Celina Christiansen 00:32:09
32 Lene Christiansen 00:32:12
33 Theodor Damgaard 00:33:00
34 Olivia Morell 00:33:25
35 Selma Morell 00:33:25
36 Christina Winther FamilienSkør 00:35:30
37 Ronny Winther FamilienSkør 00:35:30
38 Anna Grethe Larsen 00:40:00
39 Mikkel Damgaard 00:40:00
40 Mathias Faulkner 00:42:00
41 Trine Bove Simonsen 00:42:00
42 Emma Faulkner 00:42:00
43 Sofie Bove Faulkner 00:42:00

 

Copyright | Hammer Bakker Runners 2011 - | Valid XHTML 1.0 Strict