facebook icon endomondo icon
 

Vodskov Motionsløbeklub

Hammer Bakker Trail (c) HBR 2015-

Hammer Bakker Trail 2016 - sponsoreret af Sportigan Hjallerup
Lørdag d. 5. marts 2016 kl. 10:00 | 7km | 14km | 21,097km |

 

Hammer Bakker Trail (c) HBR 2015-

Hammer Bakker Trail 2016 - sponsoreret af Sportigan Hjallerup
Lørdag d. 5. marts 2016 kl. 10:00 | 7km | 14km | 21,097km |

I samarbejde med DGI Nordjylland byder Hammer Bakker Runners velkommen til Hammer Bakker Trail - sponsoreret af Sportigan Hjallerup.

HvornĂĽr

Distancer og tidtagning

Diplom og medaljer

HBR Medalje

PrĂŚmier - sponsoreret af Sportigan Hjallerup

Sportigan Hjallerup

Start, mĂĽl og depot

Priser

Tilmelding og deltagere

DeltagerbegrĂŚnsning

Arrangør

Regler og vilkĂĽr

OmklĂŚdning, bad og toilet

Der er mulighed for at klĂŚde om og bade i Vodskov Hallen 1,5km fra start-omrĂĽdet. Dette er ogsĂĽ nĂŚrmeste mulighed for toilet.

RundstrĂŚkningen

Ruten er pü 7.032,3m / 122 højdemeter og bestür af et transportstykke pü smü 700 m. og resten af smü stier, singletrack, MTB-spor og regulÌr "off piste" i den flotte natur. Og som navnet antyder er der ikke helt fladt i Hammer Bakker.

Rute 5km rundstrĂŚkning | Hammer Bakker Trail (c) 2015-Klik pĂĽ billedet for interaktivt rutekort.    Download gpx-fil.

RESULTATER

Halvmaraton - kvinder
Nr Navn Klub Tid
1 Jeanette Vanggaard AMOK 02:10:24
2 Hanne Nordberg Jensen Luuf 02:25:00
3 Christine Christensen Hjallerup Løbeklub 02:25:06
4 Susanne Kristensen 02:26:20
5 Susanne Aarup Hjallerup Løbeklub 02:27:35
6 Marianne Hjelm Hjallerup Løbeklub 02:27:36
7 MajBrit Starcke Hjallerup løbeklub 02:32:03
8 Bente Skorstengaard 02:32:19
9 Lone Lindbjerg Lind-Bjerg Løb 02:35:06
10 Berit Møller AMOK Aalborg 02:41:06
11 Bente Morild 02:44:58
12 Kirsten Hansen Amok 02:45:05
13 Annemette Marinussen 02:54:23
14 Sille Viktoria Pia Ehlert Nielsen 2XCDO 03:13:03

 

Halvmaraton - mĂŚnd
Nr Navn Klub Tid
1 Emil Adelborg 01:33:13
2 Jesper Christiansen TK(mtb) - nu ogsü i løbesko 01:52:40
3 Jesper Futtrup Hasseris Boligselskab 01:56:52
4 Dennis Dyhrberg Dyhrberg Dreamteam 01:57:59
5 Anders Klitgaard Hammer bakker Runners 01:58:32
6 Thomas Olsen IFAA 01:59:46
7 Michael Holm Holm EL & VVS 02:00:41
8 Michael Holm jensen De Usynlige Ninjaer 02:01:24
9 Mads Møller De usynlige ninjaer 02:07:32
10 Lars Carøe 02:08:23
11 Claus Møller Hjallerup løbeklub 02:12:55
12 Torben Sørensen Hammer bakker Runners 02:12:59
13 Morten Mosdal 9200 02:13:12
14 Thomas Bislev Nielsen Aabybro Motion 02:15:47
15 Anker Lemvig Hjallerup Løbeklub 02:15:48
16 Jakob Diget Pedersen Hammer Bakker Runners 02:16:38
17 Torben Maarbjerg Jepsen Hammer Bakker Runners 02:18:14
18 Jesper Marinussen 02:18:32
19 Kaj B. Hunderup Klub 100 marathon DK. 02:19:08
20 Jonas Kristensen 02:20:00
21 Kim Kristensen Gugsprinterne 02:20:01
22 Jesper Kloster Nielsen Aabybro Motion 02:21:35
23 Kasper Breum 02:23:40
24 Jesper Sørensen 9500 02:24:58
25 Rune Winther VKSB 02:25:01
26 Jesper BĂŚk Nielsen 02:30:07
27 Kim Hansen HBR 02:33:24
28 Henrik Sørensen Hammer Bakker Runners 02:41:58
29 Lars Glerup 9000 02:45:04
30 Kurt Nielsen Hammer Bakker Runners 02:45:08
31 Kim Nielsen 02:48:25
32 Jan Sørensen Havstrygerne 02:48:40
33 Jacob von der Hude 02:54:22
34 Niels Birch Mogensen 2XCDO 03:13:02

 

14km - kvinder
Nr Navn Klub Tid
1 Helle Birch Nielsen Frejlev Motion 01:28:29
2 Kamilla koldbro Fuglsang Team pip 01:41:20
3 Bettina Bojstrup BMC 01:44:19
4 Laila Kristensen PGU Runners 01:44:57
5 Tina Christensen Dromos 01:46:29
6 LÌrke Holm Sø Team pip 01:46:30
7 Katrine Larsen 02:03:41

 

14km - mĂŚnd
Nr Navn Klub Tid
1 Jan Kauslund Aalborg Atletik og Motion 01:17:46
2 Nikolaj Arboe 01:23:31
3 Jesper Møller Vejdirektoratet 01:26:44
4 Carsten Lysholt 01:28:09
5 Allan Rasmussen Frejlev motion 01:28:39
6 Tom Boye Aabybro Motion 01:29:27
7 Kenneth Væver Ålborg tri klub 01:31:21
8 Christian Mackintosh 01:31:52
9 Jakob Skotte Kristensen 01:33:01
10 Karsten Sørensen 9440 01:33:39
11 Arne Christensen 9310 01:36:20
12 Erik Westergreen Aalborg Atletik & Motion 01:36:35
13 Morten Rysz Jensen Randers Freja Triathlon 01:39:58
14 Søren Bach 8920 01:40:01
15 Nick Heiden Aalborgøstroadrunners 01:41:05
16 Lars Birkeholm Nielsen PGU Runners 01:41:06
17 Per Rimmen Amok 01:41:49
18 Bo Stilling Christiansen Vejdirektoratet 01:44:05
19 Martin Bøgsted 01:46:39
20 Dan Jørgensen Run For Fun Haverslev IF 01:47:07
21 Verner Larsen 01:47:45

 

7km - kvinder
Nr Navn Klub Tid
1 Charlotte Christensen 00:45:08
2 Jane Mariegaard Hammerbakkerruners 00:50:03
3 Minna Thomsen Vejdirektoratet 00:50:22
4 Trine Gram Overby Vejdirektoratet 00:50:48
5 Connie Vestergaard Farsø Tri&Trim 00:51:36
6 Carina Højborg Winther 00:51:41
7 Minne Sondrup Johansen 00:54:39
8 Lotte Leismann 00:55:35
9 Lene Børgesen 00:56:17
10 Pia Neve Villadsen 00:56:20
11 Dorthe Sørensen 00:56:30
12 Lis Stilling Christiansen Hammer Bakker Runners 00:59:31
13 Trine Helene von der Hude 01:02:52
14 Rikke WĂźrtz 01:08:34
15 Cecille Skousen Stengaard Klemm Runners 01:08:38

 

7km - mĂŚnd
Nr Navn Klub Tid
1 Thomas Schou Bjergged1 00:34:30
2 Anders Larsen 9600 00:41:08
3 Henrik Holm Aabybro Motion 00:43:33
4 Thomas Jensen Samsung MTB 00:44:48
5 Steffen Nyrup 00:44:57
6 Jens Mylund Andersen PGU Runners 00:45:28
7 Thomas Justsen 00:45:30
8 Stuart Palmer Intego 00:45:40
9 Morten kjeldggard Nielsen Team pip 00:47:22
10 Niels Duff 00:47:43
11 Hugo Frandsen VMCC 00:47:56
12 Ronni Danielsen 00:48:31
13 Kim Jensen SWP 00:49:12
14 Mogens Kjeldsen Holtet fitness 00:49:55
15 Niels Klemm Larsen Klemm Runners 00:49:56
16 Benny BirkkjĂŚr 00:52:24
17 Morten Sørensen 00:53:55
18 Frank Christensen Støvring løbeklub 00:54:40
19 Per Danielsen 00:54:41

 

7km - unge
Nr Navn Klub Tid
1 Josefine WĂźrtz 00:51:29
2 Jeppe Holmen Andersen 01:02:56

 

Copyright | Hammer Bakker Runners 2011 - | Valid XHTML 1.0 Strict