facebook icon endomondo icon
 

Vodskov Motionsløbeklub

Hammer Bakker Trail (c) HBR 2015-

Hammer Bakker Trail 2018 - sponsoreret af Sportigan Hjallerup
Lørdag d. 3. marts 2018 kl. 10:00 | 7km | 14km | 21,097km |

 

Hammer Bakker Trail (c) HBR 2015-

Hammer Bakker Trail 2018 - sponsoreret af Sportigan Hjallerup
Lørdag d. 3. marts 2018 kl. 10:00 | 7km | 14km | 21,097km |

I samarbejde med DGI Nordjylland byder Hammer Bakker Runners velkommen til Hammer Bakker Trail - sponsoreret af Sportigan Hjallerup.

HvornĂĽr

Distancer og tidtagning

Diplom og medaljer

HBR Medalje

PrĂŚmier - sponsoreret af Sportigan Hjallerup

Sportigan Hjallerup sponsorerer disse flotte placeringsprĂŚmier for hhv. kvinder og mĂŚnd:

Sportigan Hjallerup

Start, mĂĽl og depot

Priser

Tilmelding og deltagere

DeltagerbegrĂŚnsning

Arrangør

Regler og vilkĂĽr

OmklĂŚdning, bad og toilet

Der er mulighed for at klĂŚde om og bade i Vodskov Hallen 1,5km fra start-omrĂĽdet. Dette er ogsĂĽ nĂŚrmeste mulighed for toilet.

RundstrĂŚkningen

Ruten er pü 7.032,3m / ca. 250 højdemeter og bestür af et transportstykke pü smü 700 m. og resten af smü stier, singletrack, MTB-spor og regulÌr "off piste" i den flotte natur. Og som navnet antyder er der ikke helt fladt i Hammer Bakker.

Rute 5km rundstrĂŚkning | Hammer Bakker Trail (c) 2015-Klik pĂĽ billedet for interaktivt rutekort.    Download gpx-fil.

RESULTATER

Halvmaraton - kvinder
NrNavn Klub Tid
1 Mette sand Olesen Team Olesen 02:11:56
2 Gitte Sand Pedersen 02:21:01
3 Marianne Morton Team Vestenvind 02:24:49
4 Anne Mette Rasmussen Racing Viborg 02:29:22
5 Bettina Støttrup 02:31:33
6 Helga Hansen 02:34:11
7 Ninna Dalsgaard Christensen Aalborg Atletik & Motion 02:36:23
8 Christina Støvring-Eriksen Løber mod klub 100 halv 02:59:58
9 Anne Bundgaad 03:25:54

 

Halvmaraton - mĂŚnd
NrNavn Klub Tid
1 Mads Ertzinger Klinksgaard AAØRRC 01:46:19
2 Morten Bojesen TM Run 02:08:10
3 Anders Ottosen 9000 02:08:12
4 Anders MølbÌk LKB Run 02:08:36
5 Peter Vestergaard Post Nord 02:15:33
6 Ole Mølgaard 9270 02:16:32
7 Heine Jensen Øster Vraa løberne 02:17:04
8 Martin Klitgaard Aalborg 02:18:44
9 Hans J. Christensen Skovløberne Rold 02:20:17
10 Claus Støvring-Eriksen Løber mod klub 100 halv 02:20:46
11 Karl Andersen Vendssyssel trail 02:24:00
12 Erik Vinding 02:24:06
13 Lasse Kirstejn Andersen 02:26:20
14 Kim Jensen 02:28:48
15 Morten Thøgersen 02:29:21
16 Martin Sørensen Skovløberne fra Rold 02:31:37
17 Jan Aggerholm Team Fusion 02:32:15
18 Jess Poulsen 208 02:33:36
19 Jan NordenbÌk Fitness dk løb 02:36:04
20 Dennis Thomsen Aalborg Atletik & Motion 02:36:22
21 Morten Nielsen 02:53:39
22 Jørgen Aagreen Øster Vraa løberne 03:25:56

 

14km - kvinder
NrNavn Klub Tid
1 Lotte Nielsen-Man 9000 01:27:04
2 Tina Thunbo Team Vestenvind 01:28:57
3 Anne Merete Jakobsen Hammer Bakker Runners 01:46:00
4 Aase Pallisgaard Nordkraft Løb&Motion 01:49:56
5 Tine lind Christensen 01:50:04
6 Jennnifer Hinrup 02:13:05

 

14km - mĂŚnd
NrNavn Klub Tid
1 Jesper Eberhard Nordjyllands Politi 01:11:08
2 Jeppe Garde AAM 01:14:33
3 Michael Kristoffersen Nordkraft Løb & Motion 01:23:27
4 Carsten Lysholt 01:30:39
5 Patrick Mikkelsen Hammer Bakker Runners 01:31:12
6 Christian Malmos 01:31:37
7 Knud Erik Busk My Heart Svenstrup 01:32:50
8 Steffeb Lyngse 01:38:12
9 Lars Bo Ottosen 9000 01:38:18
10 Simon Sloth Ziegler Kraghede IF 01:40:28
11 Lasse Højholt Kraghede IF 01:45:01
12 Mads Bach Kraghede IF 01:46:59
13 Allan Madsen 02:06:08
14 Michael Skjødt Huus TCK 01:28:40
15 Bjarne Torben Madsen SAM 01:35:18
16 Ib Olesen Team Olesen 01:51:33
17 Morten Bojesen TM Run 02:08:13

 

7km - kvinder
NrNavn Klub Tid
1 Benedikte Mølgaard Fredericia Triathlon Team 00:48:55
2 Tina Støvring Nordkraft Løb og Motion 00:54:39
3 Jane Mariegaard Hammer Bakker Runners 00:55:02
4 Charlotte Hyttel Thorø 00:55:15
5 Birgit Sørensen Skovløberne Rold 00:56:06
6 Louise Brix Larsen Hammer Bakker Runners 00:56:38
7 Anne Søltoft 00:56:55
8 Lene Dodensig Christensen Projekt kom i bedre form 00:57:56
9 Lisbeth Selvejer Sørensen ROFL Run 01:02:49
10 Britta Reiche Berthelsen 01:07:23
11 Kirsten Schultz Nielsen 9541 01:02:43
12 Camilla Christensen Runners.dk Aalborg 01:03:25
13 Mai Andersen 01:09:02

 

7km - mĂŚnd
NrNavn Klub Tid
1 Klaus Rogild PGU runners 00:41:55
2 Mark Sloth PGU 00:44:28
3 Frode Kirstejn Hovalt 9230 00:47:45
4 Ejnar Jensen Skovløberne Rold 00:48:57
5 Torben Muligh Pension Hammer Bakker 00:51:56
6 Jesper bĂŚk Nielsen 00:55:15
7 Kenneth Falborg 00:55:43
8 Carsten Sørensen 00:57:11
9 Patrick Reitz 00:45:04
10 Asger Milborg 00:56:43

 

7km - børn
NrNavn Klub Tid
1 Daniel Jensen 00:57:46

 

Copyright | Hammer Bakker Runners 2011 - | Valid XHTML 1.0 Strict